درباره لامپهای آندوسکوپی

لامپ آندوسکوپی :

درپزشکی عمل دیدن و مشاهده درون بدن بامقاصد تشخیصی و گاهی درمانی است که با دستگاهی به نام اندوسکوپ صورت میگیرد.

حفره ها و راه گاه های درون بدن امکان استفاده از دستگاه اندوسکوپ را برای معاینه پزشکی درون بدن فراهم کرده است , اصول کاراندوسکوپی استفاده ازیک آینه و لامپ اندوسکوپی ( نور بازتابنده) است. لامپ اندوسکوپی دارای سوکت همراه با سیم روکش دار نسوز است.

پزشکان برای دیدن پوشش مری و معده از راه اندوسکوپی  لوله ضخیمی را از حلق بیمار عبور می دهند که این برای بسیاری از آنها ناراحت کننده است.

امروزه در اندوسکوپی تصاویر گرفته شده از بدن به یک واحد پردازشگر ویدوویی منتقل میشود. ودر بیشتر اعمال جراحی اندوسکوپی از ویدوو و دوربین های عکاسی برای دیدن و ثبت عمل استفاده می شود.لامپ آندوسکوپی در پیشرفت های درمانی بسیار کارامد است.

بیش از 80 درصد لامپ های تولید شده توسط شرکت اسرام مربوط به لامپ هایی میشود که در دستگاه های آندوسکوپی مورد استفاده قرار می گیرند.

در حال حاضر 3 تکنولوژی برای لامپ آندوسکوپی وجود دارد:

1- لامپ های زنون XBO R 180W/45C  این لامپ ها پر بازده ترین لامپ ها است که توسط شرکت های Aeskulap , zeiss  مورد استفاده قرار میگیرند و لامپ XBO R 100W/45C در دستگاه های تولید شد توسط شرکت S&N به کار رفته است.

2- لامپ های هالوژن 64627 , 54753 , 64634 و غیره به گسترده مورد استفاده قرار میگیرند.

3- لامپ های متال هالید HTI250W - HTI 400W -HTI 403W - در دستگاه های تولید شده توسط شرکت های WOLF - LYNVATEC- S&N - STORZ  مورد استفاده قرار میگیرند.

                                                                            لامپ اندوسکوپی زنون                               لامپ اندوسکوپی                                                  

«برای مشاهده مشخصات فنی لامپ ها , به منوی محصولات مراجعه فرمایید»