اخبار

لامپ های تخصصی گیاهی

لامپ های مورد استفاده در گلخانه ها

امروزه با گسترش شهرنشینی بیشتر مردم در آپارتمان زندگی میکنند لذا به اندازه کافی نورخورشید برای رشد گلهای شان ندارند بنابرین برای تامین نورخورشید برای گیاهان داخل منزل نیاز به جایگزین مناسب نورخورشید  است که این نور را لامپ های مخصوص گل و گیاه که شرکت های مانند اسرام ، فیلیپس  تولید می کنند تامین میکند. متاسفانه امروزه انواع مختلف لامپ های روشنایی عمومی اعم از LED یا گازی به جای لامپ گیاهی و لامپ گلخانه ای به مشتریان فروخته میشود. درحالی که برترین تولید کنندگان لامپ دردنیا ازجمله شرکت OSRAM و PHILIPS درسال 2016 اقدام به تولید لامپ LED گیاهی نموده اند شاهدیم که دربازار ایران سالهاست لامپ LED گیاهی فروخته میشود که پرواضح است تقلبی بوده وصرفا کاربرد  انها جهت روشنایی عمومی است که با قیمتهای گزاف به جای لامپ گیاهی تبلیغ وعرضه میگردد. متاسفانه لامپهای LED تولید شده توسط شرکت اسرام المان به قدری گران هستند که توجیه اقتصادی برای واردات وعرضه در کشور راندارد. همپنین لازم به ذکر است لامپ های فلورسنت و HID بسیار حرفه ای بوده وهنوز بهترین نوع لامپ گلخانه ای محسوب میگردد.

نورمخصوص رشد یک منبع نورمصنوعی می باشد که برای تحریک رشد گیاهان و گلها با تابش طیف الکترومغناطیسی مناسب برای فتوسنتز طراحی شده است که از این نوع نورها در جاهایکه نور طبیعی وجود ندارد و همچنین در فصل زمستان استفاده میگردد اگر نورگیاهان کافی نباشد گیاه ضعیف و بی بنیه  رشد خواهد کرد.لامپ گیاهی امروزه مهمترین نقش را در رشدونمو گلها وگیاهان اپارتمانی داراست. با استفاده از لامپ گلخانه امروزه انواع صیفی جات وگلهای زینتی گران قیمت تولید وپرورش داده میشود.شرکت لامپ اسرام برترین تولیدکننده لامپ گل  وگیاه بوده وانواع مختلف این گونه لامپ را دردنیا عرضه مینماید.

این شرکت با فروش لامپ های مخصوص گل و گیاه نیاز علاقمندان به پرورش گل و گیاه را مرتفع نموده است .لامپ های مخصوص گل و گیاه دونوع می باشد.

1 – لامپ های فلورسنت فلورا   FLUORA  که بیشتر برای نگهداری گل ها و گیاهان آپارتمانی قابل استفاده می باشد این نوع لامپ ها مشابه طیف نور خورشید را تولید کرده که معولا به رنگ بنفش می باشد از این نوع لامپ های فلورا برای رشد نشاء گیاهان نیز استفاده میکنند .

2 – لامپ های گازی که باز هم این لامپ ها به دو شاخه تقسیم شده .

1 – لامپ های بخارسدیم مخصوص گل و گیاه (Plantstar)

از این نوع لامپ ها بخاطر داشتن طیف نور قرمز در تمامی مراحل رویش و تولید مثل استفاده می گردد که با این نوع لامپ سدیم گیاهی میتوان گیاهان و گل های متنوع را در گلخانه های بزرگ و کوچک و حتی آپارتمان نیز پرورش داد . عملیات فتوسنتز گیاه فقط با استفاده از این لامپ گیاهی صورت میپذیرد.

2 – لامپ های متال هالید مخصوص گل و گیاه (Plantstar)

لامپ های متال هالید گیاهی یک نوع لامپ HID است که طیف نور آبی و بنفش دارد که شبیه نور منتشر شده در فصل بهار است وامکان ریشه زنی ورشد ساقه و برگها را براورده میسازد.

در این میان تولید کنندگان گیاهان و گل ها متوجه شدن که با ترکیب لامپ های HID و HPS یعنی لامپ های متال هالید و بخارسدیم مخصوص گل و گیاه با طراوتتر از گیاهان و گل های است که تنها تحت نور HPS (بخارسدیم ) تولید می گردد.

توجه :

جهت استفاده از لامپ های گازی را برای پرورش گیاهان باید استاندارد های جهانی و اصول نوپردازی مناسب رعایت نمود.

چون تعداد قابل استفاده از این نوع لامپ ها بستگی به ابعاد و فضای در آن گیاهان رشد می کند دارد بطور مثال اگر برای فضای بزرگ تعداد لامپ ها کمتر از حد استاندارد و اصول نورپردازی باشد رشد کیاهان به مراتب دیرتر صورت گرفته و زمان بیشتری را نیاز دارد .

و اگر تعداد لامپ ها بیشتر از تعداد نسبت به ابعاد باشد باعث ایجاد گرمایش بیشتر شده که این کار باعث میشود ساقه گیاهان به آب بیشتری نیاز پیدا کرده که اگر متوجه این موضوع نگردیم ممکن است گیاهان پژمرده و خشک گردد .

برای معلومات بیشتر لطفا با این شرکت تماس بگیرید .

 

 

لامپ های زنون (XBO)

اسرام بزرگترین تولید کننده لامپ  زنون XBO در دنیا است بیش از 50 سال است که این نوع لامپ ها توسط شرکت اسرام تولید میگردد

نور در این نوع لامپ ها توسط تخلیه گاززنون تولید می شود و این لامپ ها با ولتاژ مستقیم کار میکند پارامترهای الکتریکی منبع تغذیه تاثیر بسیار زیادی در طول عمر لامپ ها میگذارد هر گونه تغیر در ولتاژ و یا جریان ، علاوه براینکه باعث کیفیت وشفافیت نور می گردد باعث کاهش طول عمر لامپ نیز می شود .بنابرین در تهیه منبع تغذیه این نوع لامپ ها دقت کامل داشته باشیم .

لامپ های زنون(XBO) کاربردهای مختلف دارد از جمله استفاده در نجهیزات نمایش فیلم ، نورپردازی نمایش تصاویر بزرگ روی ساختمان های بلند ، آزمایشگاهی، تحقیقاتی، نورهای آسمانی و ........ میباشد .در بسیاری از پروژه های تحقیقاتی و آزمایشگاهی برای شبیه سازی نور خورشید از لامپ زنون استفاده میشود تا از خواص نور مریی ونامریی استفاده گردد. لامپ اگزنون از ترکیبات هیبریدی خاصی برای روشن شدن برخوردار است که در میان لامپهای خاص از این حیث کاملا منحصر به فرد میباشد. امروزه در صنعت تجهیزات پزشکی لامپ زنون جایگاه ویژه ای در دستگاه های پزشکی دارد , اشکال و توانهای مختلفی از لامپ زنون در دستگاه های آندوسکوپی مورد استفاده قرار میگیرد. لامپ XBO  در دستگاه آندوسکوپی به صورت کابل دار و بی کابل استفاده میشود. همچنین در برخی میکروسکپ ها از لامپ میکروسکوپ زنون استفاده میگردد.

لامپ  زنون (XBO) در دو گروه لامپ های با وضیعت نصب افقی و لامپ های با وضیعت نصب عمودی و همچنین در محدوده 75 تا 12000 وات تولید می شود .

از لامپ های با وات 75 تا 1600 برای کارهای آزمایشگاهی و تحقیقاتی استفاده می گردد ، از لامپ ای با وات 1600د تا 4000 برای نمایش فیلم ها و از وات های 4000 تا 12000 برای نمایش تصاویر بزرگ روی ساختملن های بلند و نورهای آسمانی استفاده می گردد.

برای راه اندازی لامپ زنون به مدار سوویچینگ و مدار HI VOLTAG نیاز است .انواع راه اندازهای حرفه ای درتوان های مختلف برای لامپ زنون موجود میباشد .همچنین انواع پروژکتور لامپ زنون در اندازه های مختلف اماده عرضه است.

توجه :

با توجه به ورود لامپ های تقلبی و بی کیفیت در بازار ونبود نظارت فروش لامپ های تقلبی و بی کیفیت  زنون زیاد شده است. استفاده از این نوع لامپ ها ی تقلبی علاوه براینکه طول عمر خیلی پایین تر دارند باعث امراض پوستی نیز میگردد لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این شرکت در طول ساعت کاری تماس بگیرید تاجوابگویی سوالات و استعلامات مشریان عزیز باشیم .